تبلیغات
راه درست زندگی کردن - با اینده خود ملاقات کنید

راه درست زندگی کردن

از زندگی لذت ببرید

جمعه 4 بهمن 1387

با اینده خود ملاقات کنید

نویسنده: رضا سلطانی   طبقه بندی: موفقیت و پیروزی، 

این تمرین در عین سادگی ابزاری بسیار توانمند برای تغییر زندگیتان است.با اجرای این تمرین زمان بیشتری به خانوادتان اختصاص دادن، از زیر بار قرض های سنگین نجات پیدا کردن با یک مراقبت سلامتی ، تحصیلات عالی ، مشکلات زناشویی. همین که بدانید چه چیزی واقعا می خواهید بلافاصله راه های رسیدن به آن پیش رویتان قرار می گیرد . مغز انسان بی نهایت توانمند است . به آن اعتماد کنید.

انجام تمرین : در خلوتترین و دنج ترین نقطه خانه

·  تمام سوالات را بخوانید ببینید تا چه اندازه ساده هستند آنگاه در مورد آنها عمیقا فکر کنید.

· اولین بار که سوالی را می خوانید به هیچ عنوان به دنبال پاسخ نباشید . توصیه میکنم یکی دو روز بعد به سوالات جواب دهید حاصل کار بسیار سودمند تر و با ارزش تر خواهد شد.

· بگذارید مغزتان یک تا دو ساعت به تجزیه و تحلیل سوالات بپردازد . به پیاده روی بروید حتی می توانید هنگام خواب سوالات را نزد خود داشته باشید  و با فکر کردن به آنها به خواب بروید .

· پرسش ها را جایی بگذارید که بتوانید آنها را ببینید اما یادتان باشد برای جواب دادن به آنها عجله نکنید یکبار تعلل کردن نه تنها بد نیست بلکه ثمر بخش نیز هست .

·  یک تا دو ساعت صرفا به پر کردن فرمها اختصاص دهید .

· شما باید  زمان و مکان مناسبی اختیار کنید. زمان و مکان مناسبی که امنیت و آرامش برایتان به ارمغان بیاورد.

· خودتان را وادار نکنید که به یکباره کار را به انجام برسانید اگر بخشی از پرسشها را جواب دادید و بعد از مدتی تصمیم گرفتید استراحت کنید یا به سراغ کار دیگری بروید هیچ اشکالی ندارد زمانی این کار را از سر بگیرید که وقت کافی داشته باشید و بتوانید تمرکز حواس پیدا کنید .

· هنگامی که به تمام پرسشها جواب دادید بار دیگر پاسخهایتان را مرور کنید . در جستجوی الگو هایی باشید که چندین و چند بار آنها را نوشته اید به مقوله هایی توجه کنید که از دوران مدرسه ذهن شما را مشغول کرده اند مقوله هایی که مدام شما را خطاب قرار می دهند . آرزوها و خواسته های عمیق قلبیتان را پیش رویتان آورده و دور آنها خط بکشید .

· کاغذهایتان را در جای امنی قرار دهید و در حالی به خواب بروید که به آنها فکر می کنید پس از چند روز مجددا به سراغشان رفته و بار دیگر آنها را بخوانید هر تغییری که مایلید اعمال کنید حتی می توانید برخی را حذف کنید و دوباره پاسخ دهید این کار را چندین و چند بار انجام دهید .تا زمانی که مطمئن شوید تمام آنچه بر روی کاغذ نقش بسته اند انعکاس دقیق رویاها و خواسته هایتان است .

· سر انجام زمانی که آماده شدید نتیجه کارتان را با کسی که مورد اطمینانتان است در میان بگذارید آنها را با صدای بلند بخوانید و از او بخواهید اعلام نظر کند .

· اگر دلتان می خواهد کاری بکنید ، بکنید . اگر انجام این تمرین شما را به سوی هدفگذاری رهنمون ساخت و توانستید سکان زندگیتان را در دست بگیرید آمال و آروزهایتان را دنبال کنید آن کاری را انجام دهید که نیاز مند انجامش هستید زندگی شما متعلق به خودتان است بدنبال آن چیزی بروید که از صمیم قلب خواهانش هستید .

· با گذشت چند هفته یا چند ماه هنگامی که زمان مناسب را یافتید بار دیگر این تمرین را از اول تا به آخر انجام دهید. سوالها را روی کاغذ بنویسید و مجددا درباره آنها فکر کنید از خودتان سوالات با اهمیت و عمیق بپرسید به پاسخهایتان بیندیشید و مسیر حرکت خود در طول زندگی را مورد تجدید و بازبینی قرار دهید.

· زندگی شما متعلق به خودتان است و نه کس دیگری این شما هستید که بایستی بارها و بارها هدفگذاری کرده و راه خود را مشخص کنید.

· لطفا این تمرین را جدی بگیرید .سعی کنید که تمام هم و غمتان سرنوشتی باشد که خودتان برای خودتان برگزیده اید هر کسی مسئول سرنوشت و زندگی خودش است .

بخش اول " فضای فردی "

25 مورد که منزل یا محیط فردی ایده آلتان را توصیف می کند را بنویسید .می تواند شامل افراد شکلها ، صداها ، رایحه ها ، رنگها ، ارتباطات فضایی یا عدم وجود برخی مقولات مثلا سر و صدا . به افکارتان اجازه پرواز دهید منزل و یا موقعیت شغلی ایده آل خود را توصیف کنید یک جای خالی روی صفحه نگذارید .

بخش دوم " پیشرفت های شغلی و حرفه ای "

25 مورد را که در حوزه کاری و زندگی حرفه ایتان جزء بهترین ها و مطلوب شما هستند نوع شغل ، سطح اعتباری ، فشار عصبی مربوط به آن ، چالشها و مسئولیت ها یی که می خوایید عهده دار شوید و یا حتی دوست ندارید که زیر بار آنها بروید همه و همه مواردی هستند که می توانید توصیف کنید . میزان درآمد ، رضایت فردی و بازده کارتان بیندیشید چشم انداز شغلی خود را ظرف مدت 5 تا 10 سال آینده ترسیم کنید تمام جزئیات را پیش روی خود بیاورید.

بخش سوم  " روابط اجتماعی و فردی "

25 مورد را که در حوزه روابط اجتماعی خانوادگی و دوستی جزء بهترین ها و مطلوب شما هستند بنویسید دوست دارید با چه ارگان هایی در ارتباط قرار بگیرید و چرا ؟ دلتان می خواهد چه تعداد دوست و آشنا داشته باشید ؟ دلتان می خواهد آنها چه ویژگی یا ارزش هایی داشته باشند ، آنها چه کسانی هستند ؟ در حوزه روابط خانوادگی یا دوستی خود در جستجوی چه هستید ؟ دوست دارید با چه چالش هایی کمتر دست به گریبان شوید ؟ شفاف و نکته سنج باشید و آن مواردی را بنویسید که با تمام وجود خواهانش هستید .

بخش چهارم " معنویت – صمیمیت – ابراز وجود

25 تجربه و باوری را که دوست دارید در زندگی خود جاری سازید،بنویسید. بنویسد چگونه میخواهید نهانی ترین و ِژرف ترین ارزش های خود را نشان دهید؟ دوست دارید در زندگی بیشتر به چه مسائلی بپردازید؟ دوست دارید چه مسائلی کمتر در زندگی روی بنمایاند ؟ برای اینکه بتوانید بهتر مواظب سلامت ذهنی ، احساسی ، جسمی و روحی خود باشید چه چیزهایی باید تغییر کند . چه عواملی به شما کمک می کند تا شخصی تمام معنا آگاه و مطلع شوید ؟

بخش پنجم انشاء

حال زمان آن رسیده که انشاء بنویسید واقعا، در زندگیتان چه می خواهید .  در بخش های گذشته فکر کردید و خانه و محیط فردی خود را توصیف کردید باز اندیشی کردید و محیط کاری و شغل ایده آل و دامنه ارتباطات خود را با تمامی جزئیات بر روی کاغذ آوردید مدتی وقت صرف کردید و به معنویت ، سلامت ، ثروت خود اندیشیده اید حال می خواهید از تمام این جزئیات چه استفاده هایی ببرید آنچه نوشته اید به دقت مرور کنید آنگاه با لختی فکر کردن بزرگترین رویاها و مهم ترین خواسته های خود را خلاصه وار بیان کنید . زندگی مطلوبتان را توصیف کنید حتی می توانید هنگام توصیف آنها از زبانی خاص نشانه ها ، تصاویر یا هر چیز دیگر استفاده کنید .اگر دیدید اندیشیدن در مورد آنچه که برای زندگیتان می خواهید مشکل است تصور کنید که در طول سالی که پیش دارید یا حتی در طول 5 سال آینده دوست دارید چه چیزهایی به دست بیاورید چه چیزهایی از زندگی خود حذف کنید یا چه تغییراتی در آن ایجاد کنید.تمامی این موارد را با جزئیات هر چه تمامتر بنویسید .

گامهای بعدی :

حال باید دست به کار شوید : اکنون باورهای عمیقی از محیط فردی ، فضای کاری ، حوزه ارتباطات و زندگی شخصی تان پیش روی خود دارید و آنها را با تمام وجود حس می کنید می دانید در زندگی تان چه می خواهید . این بزرگترین گام در پیش رفتن بسوی آینده ای درخشان است . حرف من را باور کنید به محض این که ذهنتان درباره آنچه که خواهان انجامش هستید شفاف شود بی هیچ تردیدی با آن جامه عمل بپوشانید می دانید به هرچه بیندیشید همان می شود؛ به درستی این جمله ایمان داشته باشید.ضمن اینکه برخورداری از استراتژی های موثر و ابزارهای عملی ، ذهنتان را بیشتر باور می کند . در ذیل تعدادی از این استراتژی ها آمده که می توانید آنها را سرلوحه کارهای خود در زندگی قرار دهید. تمامی مطالبی را که نوشته اید بار دیگر مرور کنید و پنج کاری را که می خواهید بدون فوت وقت و همین امروز انجام دهید بنویسید این کارها می تواند بسیار ساده و پیش پا افتاده باشند .( مثل جمع کردن لباسها ) اما همین اعمال ساده به مغزتان می گوید که شما در عمل به آنها مصمم هستید و هیچ چیز مانع انجام از انجام ندادن آنها نیست پس بنویسید ظرف 24 ساعت آینده کارهای زیر را انجام خواهم داد . سپس اهداف خود را تثبیت کرده و در راستای آنها گام بردارید .یادتان باشد که روم در یک روز ساخته نشد و قدر مسلم شما نیز نمی توانید آن زندگی را که قلبا خواهانش هستید در طول یک روز یک هفته یا حتی هیمن امسال بدست بیاورید .ساختن یک زندگی یک عمر طول می کشد . ساختن زندگی نیازمند گام های کوچک اما هدفمند ؛آهسته و پیوسته است باید عزم خود را جزم کنید در طول مسیر بسیاری هستند که سر راهتان قرار می گیرند سعی می کنند شما را حیران و سرگردان کنند.سعی می کنند مانعی در برابر اقدامات شما قرار دهند و یا حتی از شما میخواهند که زندگی آنها را سرلوحه خود قرار دهید.به این قبیل افراد توجهی نشان ندهید.اهداف خودتان را شفاف کنید .مواردی که لازم است برای رسیدن به اهدافتان تغییر بدهید آغاز کنید. متوقف کنید،مطابقت دهید یا حذف کنید همه را یادداشت کنید یادتان باشد این یک فرایند است و شما ملزم به انجام مرحله به مرحله آن هستید. یک سفر هزار مایلی همیشه با یک قدم شروع میشود وبه پایان رساندن سفر هزار مایلی تنها نیازمند آن است که قدم در راه بگذارید و به پیش بروید بنابراین 5 موردی را که میخواهید ظرف یک ماه آینده انجام دهید و فکر میکنید که شما را در نزدیک شدن به اهدافتان یاری  میرساند بنویسید

در 30 روز آینده کارهای زیر را انجام خواهم داد.

1-..............

2-...........

3-................

4-.....................

....

حال باید به این فرایند ادامه دهید باید اقدامات اولیه را هر روز انجام دهید. هیچ کس از شما نمی خواهد که کاری سخت، پیچیده یا خطرناک انجام دهید. بلکه شما هستید که به خودتان فرمان میدهید "جورابهایت را از وسط اتاق بردار "یا " ظرف یک هفته لاغر شو" یا " 100 دلار در ماه پس انداز داشته باش"یا "روزی یک ساعت کتاب بخوان " هدف شما اینست که دست به کار شوید اولین گام را بردارید . سفری 1000 مایلی را آغاز کنید و همان زندگی را برای خود بسازید که از اعماق وجودتان خواهانش هستید. حال نوبت آن رسیده که همین مراحل را انجام دهید ،ولی این بار مواردی را بنویسید که دوست دارید ظرف یک سال آینده انجام دهید یا به آنها برسید.میخواهید چه کاری انجام دهید چه دانشی فرا بگیرید چه چیزهایی را تغییرات کلی یا جزئی دهید همه این نکات را یادداشت کنید صادق باشید شفاف باشید ،دقیق و مو شکاف باشید .

کارهای یکسال آینده :

1-.....................

2-....................

3-.................

حال نقشه ای در اختیار دارید و ابزاری که میتوانید با کمک آنها زندگی را واقعا ، می خواهید طراحی کنید در مسیر آن پیش بروید و لذت ببرید هر چند بار که دوست دارید می توانید این تمرین را تکرار کنید . هر بار که صلاح می دانید می توانید پاسخ هایتان را تغییر دهید. شما خود می دانید که چه می خواهید وسکان زندگیتان در دست خود شماست.

خواهش میکنم در صورت استفاده منبع را نیز ذکر بفرمایید

نظرات() 
renato franchi
جمعه 21 دی 1397 09:30 ق.ظ
Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article
plus the rest of the website is also really good.
Luis Gastao Bittencourt
جمعه 21 دی 1397 03:51 ق.ظ
Nice blog right here! Also your site so much up very fast!

What host are you the usage of? Can I get your affiliate link to your
host? I want my site loaded up as fast as yours lol
klefer
سه شنبه 18 دی 1397 03:54 ق.ظ
This website truly has all of the info I wanted concerning this subject and didn't know who to ask.
brazilian steakhouse san jose
یکشنبه 16 دی 1397 09:30 ق.ظ
Hi there, of course this article is in fact good and I have learned lot of things from
it on the topic of blogging. thanks.
Neville
دوشنبه 3 دی 1397 04:49 ق.ظ
The correct recommendation can prevent time and money.
Keenan
جمعه 13 مهر 1397 04:17 ب.ظ
Nice actors continue the learning process.
Buy generic cialis
شنبه 18 فروردین 1397 09:30 ب.ظ

You actually said it well!
cialis farmacias guadalajara cialis en 24 hora cialis 5mg prix cialis name brand cheap the best choice cialis woman buy cialis online legal cialis reviews wow cialis tadalafil 100mg venta de cialis canada enter site natural cialis
Buy cialis online
یکشنبه 5 فروردین 1397 05:04 ق.ظ

Thanks, Plenty of data!

cialis cost canadian drugs generic cialis brand cialis nl click here to buy cialis cialis pills in singapore cialis side effects dangers cialis online holland cialis 5mg cialis tablets for sale price cialis best
Cialis canada
پنجشنبه 2 فروردین 1397 11:55 ب.ظ

Appreciate it, An abundance of stuff!

import cialis cialis canadian drugs purchase once a day cialis we like it cialis soft gel cialis uk cialis for sale south africa cialis generico postepay cialis lilly tadalafi brand cialis nl we use it 50 mg cialis dose
What is the Ilizarov method?
دوشنبه 27 شهریور 1396 09:12 ق.ظ
Spot on with this write-up, I honestly think this web site needs far more attention. I'll probably be back again to see more, thanks for the
information!
What is the Ilizarov method?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:56 ب.ظ
If you would like to obtain a great deal from this post then you have
to apply these strategies to your won website.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 10:21 ب.ظ
This is a topic that's close to my heart... Cheers!
Where are your contact details though?
BHW
دوشنبه 21 فروردین 1396 12:15 ق.ظ
I was able to find good info from your blog articles.
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 10:02 ب.ظ
Hi, yeah this post is in fact fastidious and I have learned lot of things from it about blogging.
thanks.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :