تبلیغات
راه درست زندگی کردن - زندگی نامه انتونی رابینز

راه درست زندگی کردن

از زندگی لذت ببرید

سه شنبه 8 بهمن 1387

زندگی نامه انتونی رابینز

نویسنده: رضا سلطانی   طبقه بندی: مد و مسائل زندگی، 

متنی رو که مشاهده می کنید، زندگی نامه شخص مورد علاقه منه. کسی که خیلی درسها رو ازش یاد گرفتم. و واقعا دوستش دارم.  به نظر من خوندنش خالی از لطف نیست. امتحانش ضرری نداره. امیدوارم نهایت استفاده رو ازش ببرید. در ضمن نظر یادتون نره.

 

نام آنتونی رابینز برای بسیاری از ایرانیان، نامی ناآشناست. اما این شخص در ایالات متحده، كانادا و بسیاری از كشورهای اروپایی دارای شهرت فراوان است. وی كه تا چند سال پیش در گمنامی و فقر می زیست، توانست در مدت كوتاهی خود را به ثروت موفقیت و شهرت كم نظیری برساند و منشاء خدمات فرهنگی، آموزشی و درمانی ارزنده ای گردد.

 انجام فعالیت های روان درمانی سریع و مؤثر، رفع انواع مشكلات فكری و روانی نظیر ترس های واهی و بی دلیل، ارائه سخنرانی های مفید و مؤثر در شهرهای گوناگون، اجرای برنامه های تلویزیونی، تشكیل اردوی تابستانی آموزنده برای دانش آموزان مدارس، تشكیل سمینارهای مرتبط و پر طرفدار بمنظور تقویت روحیه و ایجاد انگیزه تلاش و كوشش های مثبت و سازنده در افراد و بسیاری از فعالیت های خیرخواهانه و مردمی دیگر، گوشه ای از كارهای ثمربخش جوانی است كه به تازگی سه دهه از حیات پر بار خود را پشت سر گذاشته است.

جالب است بدانید که او به نوعی در عرصه ی سیاسی هم فعال است و بسیاری از رهبران بزرگ سیاسی از "میخائیل گورباچف" گرفته تا "هیلاری کلینتون"، شاگردی اش را کرده اند و در حال حاضر هم دست راست "آرنولد شوارتزنگر"، فرماندار بی نیاز از توصیف ایالت کالیفرنیای آمریکاست.

زندگی نامه

آنتونی رابینز ( ( Antony robinz در سال 1961 در خانواده ای نسبتاً فقیر به دنیا آمد. پس از گرفتن دیپلم متوسطه به كارهای گوناگون روی آورد، اما توفیق چندانی نیافت. در سن 22 سالگی در آپارتمان 40 متری محقری، زندگی مجرد فقیرانه ای داشت و به گفته ی خودش، ناچار بود ظرفهای غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری های مالی، بر اثر پرخوری و بد خوراكی، بیش از یكصد و بیست كیلوگرم وزن داشت، و به علت چاقی، دچار تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی شده بود. اما در عین فقر و فلاكت، رؤیاها و آرزوهای جاه طلبانه ای داشت، و در عالم خیال، خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیك جنگل سرسبزی مجسم می ساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیل گران قیمت و امكاناتی رویایی در نظر می گرفت. سر انجام مصمم شد كه با چاقی خود، مبارزه كند و برای رسیدن به این هدف به مطالعه ی چند كتاب پرداخت، اما مطالب آنها را ضد و نقیص یافت و آنها را دور انداخت.  پس از آن، برای كاهش وزن خود، راهی دیگر جست.  به فكر افتاد فردی را  كه از هر جهت سالم و دارای تناسب اندام باشد، پیدا كند و افكار، اعتقادات، و نحوه ی تغذیه او را سرمشق خود قرار دهد. این شیوه، مؤثر واقع شد و توانست در كمتر از دو ماه، بدون استفاده از رژیم غذایی و عمدتاً با شیوه های روانشناسی و كنترل فكر و ذهن، حدود پانزده كیلوگرم از وزن خود را كم كند، و با توجه به قامت بلند خود که در حدود دو متر بود، تناسب اندام خود را بدست آورد.

موفقیتی كه در زمینه كنترل وزن نصیب او شد، وی را به اندیشه وا داشت كه شاید این شیوه را بتوان در هر زمان، هر جا و هر زمینه، در مورد هر كسی بكار گرفت. ابتدا معتقد شد كه برای بدست آوردن و حفظ تناسب اندام، در وهله ی اول باید افكار، تصورات، و رفتارهای فردی  را كه از نظر وزن متناسب است  دریابیم. ببینیم  آن فرد  چه  می خورد، چه اندازه ای می خورد و چگونه می خورد. سپس او را سرمشق قرار دهیم و به همان نتیجه برسیم.
پس از آن معتقد شد كه ساختمان مغز و اعصاب افراد (بشر)، كم و بیش به هم شبیه است، پس اگر كسی در نقطه ای از دنیا توانسته است  كاری  بزرگ را به انجام برساند، من هم  كه دارای مغز و اعصاب مشابه او هستم می توانم عیناً همان كار را انجام دهم و به همان نتیجه برسم، به شرط آن كه از همان راهی كه او رفته است بروم و طرز تفكر و رفتارم شبیه او باشد.

او این طرز تلقی را مورد عمل قرار داد و به دیگران نیز توصیه نمود و نتایج را بررسی كرد و به درستی این عقیده ایمان یافت.

در این هنگام به مطالعه عمیق، كتب روانشناسی و شركت در كلاس های استادان این علم پرداخت و با فنون تازه ای از قبیل « برنامه ریزی عصبی ـ كلامی » و « روش های انجام بهینه كارها » آشنا گردید، و چون این شیوه ها را در مورد خود و دیگران به كار گرفت و به نتایج چشمگیری نایل شد، تدریجاً توجه افراد بسیاری به سوی او جلب گردید.

 در سال 1984 شیوه های تازه روانشناسی را برای تعدادی از قهرمانان ورزشی مورد آزمایش قرار داد و آثار آن در بازیهای المپیك 1984 نمایان گردید. پس از آن، ارتش آمریكا وی را برای تدریس روش های جدید یادگیری به نظامیان دعوت كرد. ضمن اجرای این طرح متوجه نقایص آموزشی ارتش در زمینه تیراندازی گردید و مدعی شد كه می تواند زمان برنامه های آموزشی مزبور را به نصف تقلیل دهد. ارتش با وی قرار داد بست تا چنانچه بتواند ادعاهای خود را عملاً به اثبات برساند، دستمزد قابل توجهی به او بدهد. او نه تنها توانست مدت این دوره را به كمتر از نصف برساند، بلكه درصد قبولی شركت كنندگان را كه تا آن زمان به طور متوسط 70% بود، به 100% افزایش داد. قابل توجه اینكه خود  وی تیر اندازی نمی دانست و از اسلحه و جنگ تنفر داشت و آنچه مایع توفیق او شد، اطلاعات عمیق روانشناسی، لحن نافذ و احاطه به اصول آموزش و نحوه یادگیری بود.

این موفقیت ها، پاداشهای مادی و معنوی فراوانی به همراه داشت. پله های بعدی موفقیت را به سرعت طی كرد و به زودی به همه آرزوها و خواسته های خود رسید. در كمتر از دو سال، با همسر دلخواه خود ازدواج كرد. قصر زیبایی در سواحل سرسبز « سن دیه گو » خرید كه از طرفی  مشرف  به  دریا بود. اتومبیل و وسایل زندگی  خود را مطابق با آنچه  در رویاهای جوانی خود می دید، تهیه كرد. به كمك دوستانش شركتی را تأسیس كرد كه نامش را « بنیاد رابینز » ، گذاشتند که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیتهای فردی و حرفه ای تأسیس شده است و سالانه  دهها هزار نفر را آموزش می دهد.

رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان ، با سازمانهایی از قبیل IBM، American express ، Mac Daglas ، AT&T و ارتش ایالات متحده و همچنین تیمهای ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک همکاری کرد. وی همچنین مورد مشاوره ی بسیاری از چهره های معروف جهانی بوده و درمورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است نیز طرف مشورت بوده است.

تونی، سمینارها و سخنرانی های متعددی را در شهرهای مختلف اجرا كرد و برنامه های آموزشی فراوان را برای خردسالان، بزرگسالان، معلولین و عقب افتادگان ذهنی ترتیب داد و در سال 1991 بنیادی غیرانتفاعی را بوجود آورد که هدفش کمک به کودکان عقب مانده ، افراد بی خانمان ، سالمندان و زندانیان است . با شیوه های روان درمانی خاص خود، بسیاری ازافراد را از چنگال یأس ها، افسردگی ها و ترسهای بی دلیل ( نظیر ترس از تاریكی، جمعیت، ارتفاع، مرگ و نظایر آن ) نجات داد و به شهرها و كشورهای متعدد مسافرت كرد و مورد مشورت افرادی از طبقات مختلف نظیر رؤسای جمهوری، مدیران، صاحبان صنایع و بازرگانان واقع شد و در سمینارهای او گروه های بیشماری شركت كردند. از طریق مطبوعات و برنامه های هفتگی تلویزیونی به اشاعه افكار و عقاید خود پرداخت. در ضمن، برنامه ی « عبور از روی آتش »  او كه بخش  كوچكی از محتوای  سمینارهای  او را تشكیل

می داد و به منظور ایجاد اعتماد به نفس در شركت كنندگان طرح شده بود توجه مطبوعات و رسانه های گروهی را جلب كرد.

 اجرای  سمینارها و برنامه های  تلویزیونی  نامبرده  شده تا این زمان همچنان  ادامه دارد  و همه ی هفته، بینندگان مشتاق، برنامه های او را از تلویزیون مشاهده می كنند.

علاقه ی  خاص رابینز به این است تا با کمک  به افراد ، جهان  را جای بهتری  برای زیستن بسازد ، و به  افراد جامعه  کمک کند تا سرنوشت خود را به دست گیرند ، روابط  خود  را باافراد  جامعه  بهتر سازند ، به دنبال هدف های ارزشمند  زندگی خود  بروند ، بر ناکامی های عاطفی یا مالی غلبه کنند و به سهم خود به جامعه و کشور خدمت نمایند.

رابینز، در سال 1986، در حالی كه بیش از 25 سال نداشت، حاصل اندیشه ها و تجربه های عملی خود را در كتابش به نام « به سوی كامیابی » به رشته تحریر كشید و در آن رازهای موفقیت خود و بسیاری از افراد موفق را آشكار ساخت. این كتاب در 1987، عنوان پرفروش ترین كتاب را به خود اختصاص داد.

در سال 1991 كتاب دیگری به نام بسوی كامیابی 2 ( نیروی عظیم درون را فعال كنید ) به رشته تحریر در آورد. این كتاب نیز مانند كتاب قبلی به عنوان پرفروش ترین كتاب سال انتخاب شد. سال 1371 این دو كتاب توسط آقای مهدی مجرد زاده كرمانی ترجمه و در دسترس ایرانیانی قرار گرفت كه به دنبال تغییرات عظیم در زندگی خود و دیگران بودند.
خود او در پشت جلد كتاب بسوی كامیابی چنین می نویسد: " شما نیز مانند سایر افراد موفق، می توانید به سوی كامیابی گام بردارید. می توانید به همه خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی برسید. می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته ، بازرگانی موفق تر، مدیری كاردان تر یا قهرمانی نیرومند تر باشید. می توانید كلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص، فوراً صمیمی شوید. می توانید جسمی سالم و اندامی متناسب داشته باشید.
می توانید به كمك پنج كلید طلایی، به ثروت وخوشبختی برسید. می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را ازخود دور كنید. می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور كنید."

آقای رابینز، در حال حاضر 35 سال دارد و با همسر و فرزندانش در« دلماکالیفرنیا » زندگی می کند. رابینز از روشهای گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران استفاده می نماید. اعتقاد او بر این است که فرایند  تفکر و ارزیابی چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی باشد. می دانیم که نحوه تفکر و ارزیابی ما ( که خود ارزیابی هم به عوامل گوناگون  درموقعیت ارزیابی بستگی دارد ) احساس ما را شکل می دهد و با توجه به اینکه یک شخص هر چه هم که عاقل و بالغ باشد بر اساس احساسات خود ونه بر اساس فکر خود عمل می کند، پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت هایی که شاید بسیاری از مواقع متوجه میزان بازدارند گی آنها نیز نمی شویم، نهایتاً سرنوشت ما را شکل می دهند.

نام رابینز همواره با کلمه ی موفقیت توأم بوده. اگر در شغل خود موفق نیستید ، اگر در روابط خود مشکلاتی دارید، اگر کسب و کار جدیدی را آغاز نموده اید، اگر در یک سردرگمی در برنامه ریزی برای زندگی روبرو هستید، کارهایتان روی کاغذ می مانند و به عمل تبدیل نمی شوند، بهتر است همین حالا با رابینز آغاز کنید. یکی از کتاب های زیر مطمئناً راهگشای یکی از بن بست های زندگی شما است.

 

آثار آنتونی رابینز

کتاب های " تفکر خود را تغییر دهید تا زندگی شما تغییر کند" ، "365 گام تا موفقیت ( دو جلدی )" و " به سوی کامیابی" از نوشته های بی نظیر رابینز هستند . از کتاب های دیگر آنتونی رابینز می توان به :

مهارت در بازی زندگی

افکار بزرگ

گام های بلند : تغییراتی کوچک ، نتایجی بزرگ

قدرت شگرف بودن

توان بی پایان

تکنیک های ساده برای کنترل زندگی 

و ... اشاره کرد

یادگاری شما() 
rapid tone pills reviews
شنبه 27 مرداد 1397 04:11 ب.ظ
Nice post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
It will always be exciting to read through content from other writers and
use a little something from other web sites.
viabiovit.com/can-i-take-200mg-of-viagra.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 07:37 ق.ظ

You suggested this exceptionally well!
cheap generic viagra rx online where can i buy cheap viagra online buy female viagra online is sildenafil generic buy sildenafil viagra sildenafil uk online buy viagra plus viagra dosage buy original viagra online
cost of cialis prescription
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:14 ب.ظ

Superb stuff. Thanks a lot!
cialis daily new zealand cialis tadalafil where do you buy cialis cost of cialis cvs tadalafil 20mg low cost cialis 20mg cialis 5mg cialis uk next day cialis 20 mg cialis 10 doctissimo
Viagra 5mg
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 08:18 ق.ظ

Many thanks! Excellent information.
buy viagra pharmacy how do i buy viagra online price for viagra buying viagra online from canada how to find viagra buy viagra 100mg buy viagra online usa is it illegal to buy viagra online buy viagra with paypal best place to buy viagra online
garciniacambogiapremium.net
دوشنبه 20 فروردین 1397 11:45 ق.ظ
Have been taking little over a month.
Buy cialis
شنبه 18 فروردین 1397 05:36 ب.ظ

Whoa plenty of useful info!
ou trouver cialis sur le net tadalafil 5mg cialis tadalafil online try it no rx cialis side effects for cialis tadalafil 20mg cialis for daily use cialis daily new zealand opinioni cialis generico cialis canada on line
garciniacambogiapremium.net
شنبه 18 فروردین 1397 11:41 ق.ظ
Have been taking little over a month.
garciniacambogiapremium.net
شنبه 18 فروردین 1397 11:28 ق.ظ
Have actually been taking little over a month.
joma jewellery lila necklace
شنبه 18 فروردین 1397 11:16 ق.ظ
I've realized the way to make beads and use methods that I would by no
means have been in a position to create with out the help
of Cindy and her tutorials.
Joma Jewellery
شنبه 18 فروردین 1397 04:43 ق.ظ
Have a wonderful wedding day. While shopping for gold plated jewelry, make it possible
for the layer needs to be of a minimum of 10k gold.
Buy cialis
شنبه 4 فروردین 1397 10:23 ب.ظ

Helpful tips. Appreciate it!
can i take cialis and ecstasy cialis rezeptfrei sterreich cialis sicuro in linea cialis kaufen wo buy cialis sample pack order cialis from india cialis australia org cialis generic cialis italia gratis cost of cialis cvs
Cialis prices
پنجشنبه 2 فروردین 1397 05:29 ب.ظ

You suggested that adequately.
cialis pills price each cialis cipla best buy how do cialis pills work cialis pills boards cialis rezeptfrei generic for cialis buying brand cialis online cialis pills price each click now cialis from canada cialis daily dose generic
How do I stretch my Achilles tendon?
شنبه 1 مهر 1396 05:20 ب.ظ
Hello there! This is my first visit to your blog! We
are a collection of volunteers and starting a new project in a community in the same niche.
Your blog provided us beneficial information to work on. You have done a
marvellous job!
How much does it cost for leg lengthening?
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:04 ق.ظ
I loved as much as you'll receive carried out right here.
The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish.
nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the following.
unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same
nearly very often inside case you shield this increase.
marvishertel.wordpress.com
جمعه 13 مرداد 1396 11:48 ق.ظ
Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
you made blogging look easy. The overall look of your website is excellent, as well as
the content!
http://micamccollom.hatenablog.com/
شنبه 7 مرداد 1396 12:59 ق.ظ
An interesting discussion is definitely worth comment.
I do think that you need to write more about this issue, it might
not be a taboo subject but generally people do not talk about such topics.
To the next! Kind regards!!
Veronique
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:20 ب.ظ
If some one wants to be updated with hottest technologies after
that he must be pay a quick visit this web page and be up to date all the time.
BHW
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:24 ق.ظ
I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really nice,
keep it up! I'll go ahead and bookmark your website to come back down the road.

Many thanks
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 02:44 ب.ظ
This is the right website for anybody who hopes to understand this topic.
You understand so much its almost hard to argue with you (not that I really would want to…HaHa).
You certainly put a brand new spin on a subject that's been written about for many years.
Wonderful stuff, just great!
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 11:08 ق.ظ
Thank you for any other informative site. Where else could I get
that kind of information written in such a perfect means?
I have a undertaking that I am simply now operating on, and I have been on the look out for
such info.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :